O firmie

Van der Graaf jest rodzinnym przedsiębiorstwem produkcyjnym zlokalizowanym w holenderskim mieście Vollenhove. Marka Van der Graaf jest synonimem najwyższej jakości w dziedzinie technologii napędów przenośników taśmowych. Dzięki ciągłemu zaangażowaniu w rozwój technologii produkcyjnych oraz wysokim nakładom na szkolenie kadr, firma jest w stanie wytwarzać światowej klasy elektrobębny, przekładnie oraz sprzęgła.  

Istotne znaczenie w budowaniu marki i firmy ma odpowiednia obsługa klientów. Bez względu na miejsce działania, filozofia Van der Graaf jest niezmienna: wysokiej jakości produkty (głównie elektrobębny), doskonała obsługa klientów oraz konkurencyjne ceny.

Vollenhoven, Netherlands 1948

W ponad 60 letniej historii firmy Van der Graaf, właściwa strategia wzrostu przedsiębiorstwa, stanowiła istotną przyczynę jej zrównoważonego rozwoju: od niewielkiego warsztatu mechanicznego w 1948 roku do firmy zajmującej ponad 10.000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej w roku 2014.

Vollenhoven, Netherlands 2020

Firma o zasięgu światowym

Elektrobębny oznaczone symbolem „GV” mogą być dostarczone do klientów bezpośrednio z fabryki w Holandii lub Kanady. Ponadto, lokalnie, dzięki swoim spółkom – córkom lub autoryzowanym dystrybutorom, firma obsługuje między innymi klientów w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Francji czy Polsce. Trudno jest znaleźć kraj w świecie, gdzie elektrobębny, przekładnie lub sprzęgła Van der Graaf byłyby nieznane.

W Polsce, wyłącznym, autoryzowanym przedstawicielem Van der Graaf B.V. jest firma Van der Graaf Polska z siedzibą w Warszawie (ul. Powstańców Śląskich 103 lok.1, 01-355 Warszawa).

Produkcja

Produkty firmy Van der Graaf są nieprzerwanie rozwijane i udoskonalane przez wysoko wykwalifikowanych inżynierów i techników, używających najnowszych technologii informatycznych w zakresie efektywnego projektowania i wytwarzania (CAD). Dedykowane do potrzeb produkcji elektrobębnów oprogramowanie klasy MRP w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem zespołów montażowych, pozwalają na dostarczanie wysokiej jakości części oraz produktów finalnych.

Przekrój elektrobębna Van der Graaf